LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

MÜSİAD’dan Önemli Fuar

MÜSİAD tarafından düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleşecek olan Fuar ve Uluslararası İş Forumu’na (IBF) yurtdışından 5 bin işadamı katılacak.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 14. kez düzenlenecek olan MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) son yılların en büyük iş buluşmasına sahne olacak. MÜSİAD Fuarı ve IBF için gelecek 5 bini aşkın işadamı Türk işadamları ile işbirliği ve ortaklık fırsatları arayacak. MÜSİAD Fuarı’ndan ilk adımları atılacak olan iş birlikleri ve ticari ortaklıklar 2023 hedefine yürüyen Türkiye ekonomisine büyük ivme kazandıracak.

 

DÜNYA BARIŞI İÇİN MÜSİAD

Fuarı ve IBF’in tanıtımı için İstanbul’da Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Nail Olpak, gazetecilere Fuar ve IBF ile ilgili bilgi verdi.

 

Konuşmasına Fuar ve IBF organizasyonun MÜSİAD için önemine değinerek başlayan MÜSİAD Genel Başkanı Olpak, “Başta, MÜSİAD Dış İlişkiler olmak üzere, Fuar ve Forumla ilgilenen gönüllü ve profesyonel ekibimiz yoğun bir emek ve mesai harcayarak, bir yılı aşkın bir zamandır Fas’tan Endonezya’ya kadar tanıtım gezileri ile organizasyonlarımızı tanıttılar, uluslararası düzeyde birçok diplomatik görüşmeleri gerçekleştirdiler. Bu toplantıları ve iş buluşmalarını, sadece ticari bir faaliyet olarak görmediğimizi, aksine, ülkeler arası, kıtalar arası hatta kültürler ve uygarlıklar arası bir iletişim, bir buluşma zemini olarak gördüğümüzü ifade etmeliyim” dedi.

 

Bu yıl Fuar ve Forumu 11-14 Ekim 2012 tarihlerinde CNR Expo Center’da düzenleyeceklerini açıklayan Olpak, IBF Forumu’nda yakalanan sinerjinin fuara yansıması amacıyla, bu sene çok önemli stratejik bir hamle ile Kongre ve Fuarı aynı mekânda yapma kararı aldıklarını açıkladı.

 

MÜSİAD’ın düzenlediği IBF Kongresi’nin ve Fuarı’nın aynı anda yapılıyor olmasının en önemli özelliğinin, İslam iş dünyasını buluşturan dünyadaki en büyük organizasyon olması olduğunu ifade eden MÜSİAD Başkanı, “Sadece iş adamlarını değil aynı zamanda önemli sayıda ülkenin karar alıcılarını da buluşturuyor olması, ileriye yönelik işbirliklerini geliştirmesi açısından taşıdığı önemin yanı sıra, katılımcı ülkelerin üst düzey yetkilileri ve işadamlarıyla ikili anlaşmalar imzalanması, ticaret imkânlarının artması anlamına da geliyor. Özellikle MÜSİAD fuarına katılım konusunda üyelerimizin gösterdiği ilgi, teveccüh de, geçen sene büyümede gösterdiğimiz anlamlı performansın, günün şartlarına rağmen önümüzdeki yılda devam etmesine yönelik beklenti ve kararlığı gösteriyor” açıklamasında bulundu.

 

Bu yıl organizasyonda bir değişiklik yaptıklarını ve 86 ülkeden gelen toplam 5 bin iş adamını da sadece İstanbul’da ağırlamakla kalmayacaklarını, sektör ve bölgelere göre seçilecek yabancı işadamlarını Anadolu’nun farklı bölgelerine taşıyacaklarını ifade eden Nail Olpak, Bursa, Kayseri, Konya, Kocaeli ve Sakarya’ya gidecek yabancı heyetleri belirlediklerini söyledi.

 

MURAT KALSIN: TÜRKİYE TARİHİNİN EN BÜYÜK İŞ BULUŞMASI OLACAK

Fuar ve IBF çalışmalarını yürüten Dış İlişkiler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Kalsın, Genel Başkan Nail Olpak’ın ardından 11-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan MÜSİAD Fuarı ve IBF hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

 

İş dünyasını temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak, tarihin ve dönemin bize verdiği fırsatları hayata geçirmek ve sorumluluğu yerine getirmek için hareket ettiklerini söyleyen Murat Kalsın, “14. Kez düzenleyeceğimiz fuarımızı ve 16. Kez düzenleyeceğimiz IBF Kongresi’ni, zamanlama olarak ve üstlendiği misyon açısından ayrı bir yere koyuyoruz. 2011 yılının Ocak ayından bu yana Türkiye tarihinin ve İslam coğrafyasının en büyük buluşması için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

 

86 ülkeden 5 bin yabancı işadamını buluşturan bu büyük buluşmanın İslam dünyasının en büyük organizasyonu olduğunu söyleyen Murat Kalsın, “İslam dünyasındaki hemen her sivil toplum kuruluşunun kuruluşunda büyük emeği, büyük katkısı olan MÜSİAD, bu coğrafyada fuar ve forumu bir arada gerçekleştiren tek kurum olma özelliğini de barındırıyor.” dedi. Kalsın açıklamasına şöyle devam etti: Sadece 2 yıl önce 3 bin kişi ağırladığımız fuarda, bugün 5 bin kişiden bahsediyoruz. İslam coğrafyasından gelecek bu iş adamlarının sayısına bakınca, ülkemize gösterilen teveccühün ne boyutlarda olduğunu da açıkça görüyoruz.

 

MÜSİAD Fuarları İşbİrlİklerİnİ gelİştİrdİ

1993 yılından bu yana gerçekleştirilen ve toplamda 1 buçuk milyona yakın kişinin ziyaret ettiği MÜSİAD Fuarı’nın daha fazla ticaret anlamına geldiğini ve işbirliklerini geliştirdiğini ifade eden Murat Kalsın, “Özellikle son 10 yılda Türkiye’nin İİT ülkeleri ile olan ticaretin %11’den %20’ler seviyesine çıkmasında MÜSİAD’ın büyük katkısı olmuştur. İnanıyoruz ki, biz bu stratejimizle, bu gayretimizle bu oranı çok kısa bir sürede %25 mertebesine yükselteceğiz. Bu fuarla katılımcılarımız, Direkt Satış, Yeni Pazar Kazanımları, Etkin Pazar Bağlantıları, Yeni Ticari Ortaklıklar, Daha Kaliteli Ürün ve Marka İmajı, Birebir Tanıtım ve Teşhir İmkânı, Rakiplere karşı ayrıcalık, Rekabet Gücünüzün farkına varma, ulusal ve uluslararası çapta Dağıtıcı, Temsilci, Bayii veya Acente Bulmak, İş ve İletişim Ağını Geliştirmek imkânlarını elde etmiş olacaklar.” dedi.

 

Murat Kalsın, Japonya, Hindistan, İngiltere, Malezya, S. Arabistan, Libya, Tunus, Mısır, Macaristan, BAE, Fas, Almanya ve Fas’ın da kendi ülke tanıtımları için stant açacaklarını söyledi.

www.ekohaber.com.tr

09.10.2012