LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Philips`ten "Pembe Aydınlatma Uygulaması"

Philips Türkiye meme kanserinde erken teşhise pembe ışık yakıyor.

 

Global ölçekte gerçekleştirdiği sağlık eksenli araştırma çalışmaları ile toplumsal düzeyde sağlıklı yaşam konusunda farkındalık yaratma görevini üstlenen Philips, kadınlar arasında en yaygın olarak görülen kanser türü olan meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla Türkiye`de "pembe aydınlatma uygulaması" başlattı. 11 Ekim`de ilk olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi ile başlatılan uygulama kapsamında, Philips ürünleri ile aydınlatılan İstanbul Boğazı Köprüleri de pembeye bürünecek. Önümüzdeki hafta Ankara Gençlik Parkı da bu uygulamaya dahil edilecek.

 

Sağlıklı yaşam konusunda kamu ve özel sektörde gerçekleştirilen çalışmalara paralel olarak toplumsal sağlık ve yaşam kalitesine iyileştirici bir etkide bulunmak bilinciyle hareket eden Philips, "pembe aydınlatma uygulaması" ile meme kanserinde erken teşhise dikkat çekiyor. İlk olarak 11 Ekim`de İzmir Ekonomi Üniversitesi`nde LED teknolojisi kullanarak başlatılan "pembe aydınlatma uygulaması", Ekim ayı içerisinde İstanbul`un simgelerinden olan İstanbul Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerini de etkisi altına alacak.

 

Geçtiğimiz yıl Türk kadınların mevcut sağlık durumlarının ve meme kanserine yönelik farkındalık düzeylerinin tespit edilmesi amacıyla kadın sağlığı üzerine bir araştırma çalışması gerçekleştiren Philips, bu uygulama aracılığıyla meme kanserinde hayat kurtarıcı olarak görülen erken teşhisin öneminin altını çiziyor.

 

Philips`in Türkiye kadın sağlığı araştırmasına göre, Türkiye`deki kadınların yüzde 78`i her yıl düzenli olarak mamografi çektirmenin meme kanseri teşhisine etkisinin büyük olduğunu düşünüyor. Ancak kadınların yarıdan fazlası kanserden korunmak için hiçbir şey yapmıyor. Ayrıca, araştırma kapsamında görüşülen kişilerin yüzde 41`i daha önce kendisine veya bir yakınına meme kanseri teşhisi konduğunu söylüyor.

 

Philips`in global ölçekte gerçekleştirdiği bu bilinçlendirme kampanyasının bir ayağını da tüm Philips çalışanlarının katılım gösterdiği bağış kampanyası oluşturuyor. Şirket tüm çalışanları bu kampanya aracılığıyla meme kanseri araştırma ensitütüleri icin bağış yapmaya davet ediyor. Bu noktada "pembe aydınlatma uygulaması" ve bağış kampanyası aracılığıyla, kadınların sağlık ve yaşam kalitelerini iyileştirici faktörlerden biri olan erken teşhisin önemi konusunda global ölçekte etkili bir bilinç yaratılması hedefleniyor.

www.haberler.com

16.10.2012