LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Verbatim’den Enerji Tasarruflu Yeni Led Lambalar

Verbatim, özellikle perakende ve konaklama alanlarında kullanılmak üzere profesyonel uygulamalardaki halojen aydınlatmanın yerini alacak şekilde tasarlanmış yüksek performanslı LED lamba serisini piyasaya sürdü. Şirketin en son enerji tasarruflu LED spot lambaları müşterilere mükemmel renk geri verimi sunuyor.

 

Minimum 95 Renk Geri verimi İndeksi (CRI) ve 2700-4000K değerinde geniş bir beyaz spektrum üreten yüksek CRI değerine sahip LED lambalar renklerin ve ten renklerinin normal gün ışığında göründükleri kadar doğal görünmelerini sağlıyor.

 

2700K değerinde ‘sıcak beyaz’ renk sıcaklığına sahip PAR16 GU10 lambalar piyasada sırasıyla 35W ve 50W’lik halojen ampullerin yerini alacak 6W ve 8,5W güç değerlerinde mevcut. Bu lambalar oteller, restoranlar, müzeler ve konferans merkezleri gibi konaklama ve ağırlama tesislerinin yanı sıra koridorlar, merdiven boşlukları veya mutfak gibi ev içi mekanlarda kullanım için de ideal. Kısa boyunlu 14,5W güç değerine sahip PAR30 E27 lambalar perakendecilerin genellikle mağaza vitrinlerini, satış alanlarını ve diğer teşhir alanlarını aydınlatmak için kullandıkları 75W güç değerindeki halojen ampulün yerini alıyor. 4000K değerinde ‘nötr beyaz’ renk sıcaklığı sağlayan LED lamba 680 lümen çıktısı sunuyor ve düzgün renk tutarlılığında bir ışık örüntüsü oluşturuyor.

 

Verbatim’in profesyonel serisinin bir parçası da yakın zamanda piyasaya sürülen, perakende alanlarında iyileştirme amaçlı kullanımı desteklemek için 750 lümen çıktısına ve uyarlanmış kısa form faktörüne sahip AR111 LED lamba. Bu lamba, 25 derecelik huzme açısıyla mağazalarda vurgu aydınlatma için ideal. Şirket ayrıca 50W güç tüketimine sahip bir halojen ampul yerine kullanılabilecek, vurgu aydınlatma ve arka plan aydınlatmasına uygun hale getirilen 370 lümen çıktısına ve 7W güç tüketimine sahip PAR16 GU10 lambayı da geliştirdi.

 

Profesyonel seriye eklenen diğer bir dikkat çekici ürün de şirketin 150 lümen çıktısına ve 3.5W güç tüketimine sahip, ışık seviyesi ayarlanabilen LED mum. 2700K sıcaklık değerindeki mumlar hoş bir parlaklık yayar ve avizeler için mükemmel enerji verimliliğine sahip aydınlatma çözümleridir.

www.scroll.com.tr

12.10.2012