LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Renkli ışıklara devam

Giresun Adası Koruma ve Eko-Turizm Gelişim Planı çerçevesinde Adanın ışıklandırılması ve kamera sisteminin deneme süresi tamamlandı ve faaliyete geçti.

 

Teknik takibi ve kontrolü İl Özel idaresi Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan sistemin,  Adadaki kuşların doğal yaşam alanlarına dokunulmadan Giresun’dan görünen kısmının aydınlatılması için 21 adet güneş paneli kuruldu.

 

Solar sistem sayesinde hava durumu kapalı olsa dahi 24 saat kesintisiz enerji sağlayacak, havanın açmaması durumunda ise jeneratörler devreye girerek sistemin çalışmaya devam edebileceği şekilde planlandı.

 

Sistem İlkbahar yaz döneminde 20:00 ile 00:00 saatleri arasında led aydınlatma devreye girerek 4 saat boyunca çalışabilecektir. Sonbahar ve kış döneminde ise 18:00 ile 00:00 saatleri arasında led aydınlatma devreye girerek 6 saat çalışacak.

 

Adanın 16 noktasına 3 renk değiştiren aydınlatma LED armatürü yerleştirilirken sistemin hizmete girmesi ile birlikte yerleştirilen LED projektörleri sayesinde kıyı kenarından Ada’nın silueti rengarenk görünmeye başlanmıştır. Giresun adasında kullanılan aydınlatma sistemi Ülkemizde sayılı olup proje örnek teşkil ediyor.

 

Aydınlatmanın yanı sıra Adadaki 20’den fazla kuş türünün doğal yaşam alanlarını dünyaya izletmek için muhtelif yerlere 4 kamera yerleştirildi.

www.giresungazete.net

20.10.2012