LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Yingli Solar Zürih`te ofis açtı

Şirket satışlarının yüzde 60`ından fazlasını gerçekleştirdiği Avrupa`da yeni bir ofis açtı.

 

Yingli Solar`ın satışlarının yüzde 60`ından fazlasını gerçekleştirdiği Avrupa`da yeni bir ofis kurduğu açıklandı.

 

Yeni ofisin İsviçre`nin başkenti Zürih`te açıldığı bildirilen açıklamada, kararın stratejik bir hamle olduğuna vurgu yapılırken, bu sayede Yingli Solar`ın Avrupa ülkelerinde sürdürdüğü ana işlerini yeni kurulan ``Yingli Green Energy International AG`` şirketinin çerçevesine dahil etmenin amaçlandığı ifade edildi.

 

Yingli Solar`ın 2011 yılı satışlarında Avrupa ülkelerinin payı yüzde 61.2 olarak gerçekleşmiş iken, kendi ülkesi Çin`in satışlarındaki payı yüzde 22, Amerika kıtası ülkelerinin ise yüzde 14.6 idi.

 

1998 yılında Çin`de kurulan, hisseleri 2007 yılında New York Borsası`nda işlem görmeye başlayan şirket geçen yıl 11. bölgesel ofisini açarak resmi olarak Türkiye güneş enerjisi sektörüne giriş yapmıştı.

 

2012`in ikinci çeyreğindeki satışlarını bir önceki çeyreğe göre yüzde 13.7 artıran şirket, yılın ilk yarısı itibari ile kendi rekorunu kırma yanında aynı zamanda sektördeki en yüksek satış rakamlarını yakalamış durumda.

 

Birçok analiste göre hızlı büyümesini yılın devamında da sürdürecek olan şirket,  2013`e en yüksek satış rakamlarına ulaşarak lider konuma gelmiş güneş enerjisi şirketi olarak girecek.

www.yesilekonomi.com

18.10.2012