LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Büyükşehir Belediyesi`nin Güneş Projesine Ödül

Büyükşehir Belediyesi`nin projeleri arasında yer alan Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi Projesi, Turkish International Renawable Energy Conferance`ta en iyi proje ödülüne layık görüldü.

 

Büyükşehir Belediyesi`nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, temiz enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması amacıyla tüm dünyada etkin olan GreenPower Konferanslarının Türkiye ayağı olan Turkish International Renawable Energy Conferance ve SolarTurkey oturumlarında, Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Projeleri Koordinatörlüğü`nün faaliyete geçirdiği projeler ve belediyenin vizyonu tanıtıldı.

 

Antalya Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi, güneş enerjili klimalı durak ve güneş enerjisiyle aydınlatılan Atatürk Kültür Parkı`nın tanıtımının yapıldığı SolarTurkey Konferansı`na 32 farklı ülkeden 270 dinleyici katıldı.

 

Konferanslar sonrası bu yıl ilki düzenlenen, 4 farklı dalda 46 projenin yarıştığı ödül töreninde Büyükşehir Belediyesi Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi, en iyi proje ödülüne layık görüldü. En iyi proje dalında 14 proje içinden birincilik ödülünü alan Temiz Enerji Projeleri Koordinatörü Engin Erarslan, ödülü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın`a teslim etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, güneş projelerinin, aldığı ödüllerle ne kadar önemli bir yatırım olduğunu bir kez daha gördüklerini belirterek, "Uluslararası düzeydeki ödüller, gerçekleştirdiğimiz güneş enerjisi projelerinin dünya genelinde kabul gördüğünün bir kanıtıdır. Global çerçeveden bakıldığında geleceğimizi baştan yaratmalıyız, bunun yolu da doğal kaynaklarla içice yaşamaktan geçiyor. Bu projelerin devamı gelecek" dedi. AA

http://yurthaber.mynet.com

31.10.2012