LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Kütahya`da teknolojik üretim başladı

Son zamanlarda birçok yeniliğe imza atılan Kütahya`da teknolojik üretim başladı.

 

Vali Kenan Çiftçi, Kütahya`da kurulan ve Türkiye`de tek yerli üretim olarak led aydınlatma cihazları üreten Gün-er Enerji`yi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Köksal`dan bilgiler aldı. 2. OSB`de kurulan Teknoloji Tasarım Merkezi hakkında bilgiler veren Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, “Teknoloji Tasarım Merkezi`nin yüzde 5`lik hissesi Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası`nın, yüzde 1`lik hisse diğer TSO`ların, Valiliğin bir görev ve yetkisi yok. Biz de buraya destek olmak mahiyeti ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptık. Üniversitemiz de orada konu ile ilgili bir sunum yaptı. En son prefabrik de olsa bir merkeze geçilmesi kararı verildi. Bu da bir maliyet ve bizden de 40 tane konteyner istediler. Böylelikle bunun altyapısının kurulacağı ifade edildi. Biz de 40 konteyneri Valilik ve diğer ortaklarla beraber altyapısını hazırlayalım istedik. Üniversitemiz bu konuda başarılı ve çok güzel hizmetler yürütüyor. Bu konuda laboratuvar sistemlerini kurmuşlar. Bunları yerleştirmek için bir alan oluşturmuşlar ve bir bina tahsis etmişler.” dedi.

 

Cezaevinin karşısında bulunan Gün-er Enerji yerinde 2 yıl önce bir çalışma yapalım denildiğini ifade eden Vali Çiftçi, sözlerine şöyle devam etti: “Burası güzel bir tasarım ve üretim merkezi oldu. Şu anda hem led ışıkları üretiliyor hem de güneş enerjisi paneli üretip satışına başlandı. Yaklaşık 36 panelden oluşan bir sistemi kurduğunuzda enerji alabiliyorsunuz. Tabi teknolojinin en üst seviyede kullanılması ve bunun hem ülke içine hem ülke dışına buradan satılması, kiloda hafif pahada ağır ürünlerin üretilmesi, inşallah buralar bizim endüstri bölgemizin ilk nüveleri oluyorlar. Endüstri bölgesi ile birlikte hava alanı etrafında düşündüğümüz çok güzel imkanlar oluşturulur ve güzel teknolojik üretimler sağlanır.”

 

Solarwit ve Ledwit markası adı altında üretilen tüm ürünleri firma bünyesinde bulunan tasarımcılar tarafından tasarlandığını ifade eden Köksal şöyle konuştu: “En büyük özgün tasarıma sahip ürünlerimiz ve geliştirdiğimiz projelerimizde göz önünde bulundurduğumuz kriterlerimiz çevreci çözüm, yüksek kalite ve düşük fiyattır. LED, ingilizce’de Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltılmış halidir ve `Işık yayan diyot` anlamına gelir. LED’ler elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken devre elemanlarıdır. Gün-er Enerji olarak gerçekleştirdiğimiz yerli üretimle ülkemize katma değer sağlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yerli üretim ve özgün tasarımlarla müşterilerimize ekonomik fiyat ve yüksek kalite sunuyoruz. Yüzde 100 yerli üretim olan Power Led ve Ledwit LED Driver ile sektörde özgün bir konumda bulunuyoruz. Çevre dostu enerji kaynakları ile geleceğin enerjisini üretiyoruz. Kurulan her 500 kWp`lik sistemle 230 ağacın fosil yakıtlardan kaynaklı tahribatını engelliyoruz. Led’li sokak lambalarımız ile tasarruf edip Türkiyemizin enerjisini güvence altına alıyoruz. Ürettiğimz Led`li lambalarda yasaklı maddelerin (cıva, kurşun, kadmiyum) hiçbirini kullanmıyoruz.” CİHAN

www.haber3.com

23 Nisan 2013