LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Schneider Electric Bu Yıl 100 Milyon Euro İhracat Yapacağını Bildirdi

Schneider Electric, Türkiye, Ar-Ge ve ihracat üssü olan Manisa Fabrikası`ndan bu yıl 100 milyon Euro ihracat yapacaklarını bildirdi.

 

Schneider Electric Manisa`daki fabrikasının kapıları basına açtı. Schneider Electric Genel Müdürü Bora Tuncer ve Fabrika Müdürü Kemal Sanbay fabrikayı basın mensuplarına gezdirerek bilgi verdiler.

 

2010 yılında faaliyete geçen Manisa Fabrikası, üretiminin yüzde 85`ini Avrupa`nın birçok ülkesinden Kuzey Afrika ve Güney Amerika`ya kadar uzanan geniş bir coğrafyaya ihraç ediyor.

 

Orta Gerilim Ürün ve ekipmanları ile Alçak Gerilim panolarında, aynı çatı altında 14 farklı ürün ve kendi içindeki tipleri üreten Schneider Electric`in Manisa fabrikasından, 2013 yılında 100 milyon Euro ihracat yapılması hedefleniyor.

 

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer, insanoğlunun, dünyanın geleceğini belirleyecek çok önemli bir denklemle karşı karşıya bulunduğuna dikkat çekerek, "2009`da 3,4 milyar olan şehirli nüfusun 2050`de yaklaşık ikiye katlanması öngörülüyor. İklim uzmanları 2030 yılında karbon emisyonlarının yarı yarıya düşürülmesi gerektiğini savunuyor. Enerji fiyatları da sürekli yükseliyor. Bu denklem bize, sürdürülebilir yaşam için enerjiyi daha verimli kullanmak zorunda olduğumuzu gösteriyor. Dünyanın acilen yenilikçi çözümlere ihtiyacı var ve Schneider Electric sürdürülebilirlik yolunda en önemli çıkış yolunun enerji verimliliği olduğuna inanıyor."dedi.

 

"ENERJİYİ ÇEVRECİ HALE GETİRMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ"

Sadece Türkiye`de enerji tüketimini yüzde 20 azaltmanın parasal karşılığının 60 milyar dolar olduğuna dikkat çeken Tuncer, "Bugün dünyada kullanılan enerjinin yüzde 16`sı konutlarda, yüzde 49`u endüstride, yüzde 8`i ticari binalarda, yüzde 27`si ise ulaşımda kullanılıyor. Biz Schneider Electric olarak, ulaşım dışında kalan yüzde 73`lük pazar için enerjiyi güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci hale getirmek üzere çalışıyoruz. Bir lambayı yakmak gibi en basit enerji ihtiyaçlarınızdan, tamamen akıllı hale getirebildiğimiz şehirlere kadar birçok farklı alanda geniş bir ürün ve hizmet portföyüne sahibiz. Enerji Verimliliği Danışmanı sıfatıyla tüm dünyada bu anlamda hayata geçirdiğimiz toplam 166 projemiz var ve yine global ciromuzun yüzde 4,5`iyle bu projeleri destekliyoruz. Bu verilerle dünyada 5. sıradayız." şeklinde kaydetti. Hayata geçirdikleri projeler içinde Enerji Üniversitesi`nin öne çıktığını ifade eden Bora Tuncer, "Başta enerji sektöründe çalışan profesyoneller olmak üzere konuya ilgi duyan her düzeyde insanın katılabileceği online eğitim programı olan Enerji Üniversitesi`nde 12 dilde ve yaklaşık 150 farklı başlık altında eğitim veriyoruz. Programı tamamlayanlar, bilgi düzeylerini gösteren bir sertifika almaya hak kazanıyorlar. Tamamen ücretsiz olan Enerji Üniversitesi`ne 2010 yılından bu yana 165`ten fazla ülkede 165 bin kullanıcı katıldı. Türkiye`deki kullanıcı sayısı ise 3 bini aştı." diye konuştu.

 

DÜNYANIN İLK TEMİZ TEKNOLOJİ ŞEHRİ MASDAR CİTY

Schneider Electric`in `Akıllı Şehir` projeleriyle enerji verimliliği konusunu bir üst basamağa taşıdığını belirten Bora Tuncer, Birleşik Arap Emirlikleri`nin başkenti Abu Dhabi`de "Dünya`nın ilk temiz teknoloji şehri" olarak inşa edilen Masdar City`yi örnek olarak gösterdi. 50 bin kişinin yerleşik olarak yaşayacağı, 6 kilometrekarelik temiz teknoloji bölgesi olacak Masdar City`nin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji çözümlerini Schneider Elec tric tedarik ediyor. Otomobillerin sokulmadığı, sadece güneş enerjisi kullanılacak olan Masdar City`de 25 yılda 2 milyar dolarlık petrol eşdeğerinde enerji tasarrufu sağlanacak.

 

Schneider Electric Manisa Fabrikası`nın bu akıllı şebekelerin yaratılmasında çok önemli ürün ve ekipmanların üretildiği bir tesis olduğunu söyleyen Tuncer, açıklamalarına şöyle devam etti: "Manisa`da Orta Gerilim Ürün ve ekipmanları ve Alçak Gerilim panoları üretiyoruz. Manisa Fabrikamız, aynı çatı altında 14 farklı ürün ve kendi içindeki tipleri üreten Schneider Electric bünyesinde dünyadaki tek fabrikadır. Tüm dünyaya ve Schneider Electric Global`e hizmet veriyor ve bazı ürünleri dünyada sadece Manisa`da üretiyor olmak, sektördeki konumumuzu gün geçtikçe güçlendiriyor. Geniş satış ağımız sayesinde, birçok Avrupa ülkesinden Kuzey Afrika ve Güney Amerika`ya kadar tüm kıtalarda ve dünyadaki ülkelerin yüzde 95`inde ürünlerimiz kullanılıyor. 2013`te de Manisa`daki üretimimizin yaklaşık yüzde 85`ini ihraç etmeyi ve 100 milyon Euro tutarında gelir elde etmeyi hedefliyoruz."

 

Schneider Electric Manisa Fabrika Müdürü Kemal Sanbay da Manisa`daki fabrika hakkında bilgi verdi. Sanbay fabrika hakkında bilgi verdikten sonra basın mensuplarına fabrikayı tanıttı. MANİSA-İHA

www.haberler.com

14.05.2013