LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

General Electric yatırım için kolları sıvadı

GE, Türkiye ile LED teknolojisi ve rüzgar enerjisi gibi önemli projelerde görüşmek istediklerini açıkladı.

 

General Electric CEO`su Jeffrey Immelt, Türkiye ile LED teknolojisi ve rüzgar enerjisi gibi önemli projeler için bir an önce görüşmek istediklerini söyledi.

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız ile görüşmesi öncesinde basına çok kısa bir açıklamada bulunan Immelt "Bugün burada çok önemli projeleri bir an önce görüşmek istiyoruz. Görüşeceğimiz projelerin arısında rüzgar ve LED teknolojileri de var. Türkiye`de yapacağımız görüşmelerde yapacağımız bazı duyurular olacak ama bunları daha sonra açıklayacağız" dedi.

 

Immelt ayrıca geçen sene Türkiye için 900 milyon dolarlık bir yatırım taahhüdünde bulunduklarını da hatırlatarak "Bu taahhüdü devam ettirmeyi planladığımızı söyleyebilirim" dedi.

 

Enerji Bakanı Yıldız ise sokak aydınlatmalarının hazineye faturası ile ilgili olarak Türkiye`de 1.2 milyar TL`lik işletme giderinin tasarruflu olması için önemli yatırımlar gerektiğini belirterek "Ancak biz bu konuda yerli üretim şartı getirmiştik. Bazı büyük firmalar da bunu yapabileceklerini söylemişti. Belki bugün bunu da görüşeceğiz" dedi.

www.ekoayrinti.com

26.09.2013