LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Danfoss yatırımda ilk sıraya Türkiye`yi aldı

Enerji tasarrufu teknolojileri üreten Danimarkalı Danfoss, Türkiye`de fabrika yatırımı için harekete geçti. 24 bin çalışanı olan şirket, arazi aramaya başladı.

 

24 bin çalışanı ile 55 ülkede, enerji tasarrufu ürünleriyle faaliyet gösteren Danfoss, Türkiye`ye yatırımlarını büyütme kararı aldı. SABAH`a açıklamalarda bulunan Danfoss Ortadoğu ve Afrika Başkanı Leif Flojgaard, şirketin Türkiye ekonomisindeki büyümeye paralel olarak yeni yatırımlarda bulunacağını belirtti. Bu planların gelecek 5 yıllık dönemi kapsadığını söyleyen Leif Flojgaard, "Türkiye`yi yatırım yapacağımız ülkeler arasında ilk sıraya koyduk. Şu anda arazi arıyoruz. Burada daha etkin olmak için büyüme planımızı uygulamaya başlıyoruz. 5 yıllık plan süresince aşama aşama yapacağımız yatırımlarla Türkiye organizasyonumuzu güçlendireceğiz" dedi.

 

PİYASA İZLENECEK

Danfoss`un Ortadoğu ve Afrika Başkanı Flojgaard, yatırım miktarının satış raporları ve piyasa geri dönüşleri sonrası belli olacağını da vurguladı.

 

TÜRKİYE 3 MİLYAR DOLAR TASARRUF EDER

Yatırım miktarı konusunda net rakam söylemenin zor olduğunu belirten Flojgaard, "Türkiye her yıl sadece ısınma amaçlı kullandığı doğalgazın ithalatı için 10 milyar doların üzerinde ödeme yapıyor" diye konuştu. Flojgaard, şöyle konuştu: "Başta `Termostatik Radyatör Vanası` olmak üzere şirketimizin ürettiği enerji tasarrufu ve yaşam konforu sağlayan ürünler kullanılırsa her yıl 3 milyar dolar tasarruf edersiniz" dedi.

www.sabah.com.tr / ekonomi

02 Ekim 2013