LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Japon devi Türk şirketine ortak oldu

 

Panasonic, anahtar ve priz üreticisi Viko`nun çoğunluk hissesini aldı.

Panasonic`in Türkiye`nin büyüme potansiyeli ve stratejik konumundan yararlanarak Rusya, Orta Asya, Ortadoğu, Afrika ve Avrupa pazarlarındaki konumunu güçlendirmeyi amaçladığı ifade edildi.

 

Açıklamada anlaşmanın mali değeri veya ayrıntıları konusunda bilgi yer almazken, Japonya`nın Nikkei gazetesinde Panasonic`in Viko`yu 460 milyon dolara aldığı ifade edildi.

 

İmzalanan anlaşmada yer alan bazı şartların yerine getirilmesinden sonra yürürlüğe girecek olan bu ortaklık ile her iki kuruluşun da sürdürülebilir büyüme stratejilerine paralel olarak yeni rekabet avantajları ve sinerji yaratacak bir güç birliği hedeflediği kaydedildi.

 

"VİKO ile ortaklığımız kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejimize güç katacak"

 

Ortaklık anlaşması sonrası bir açıklama yapan PANASONIC ECO Solutions Başkanı Mr. Yoshioka: "Viko ile ortaklığımız Panasonic için stratejik öneme sahiptir. Panasonic,  Türkiye`yi bir üs olarak kullanarak; Viko`nun güçlü marka bilinirliği, yaygın satış kanalları ve Avrupa tipi anahtar - priz üretimindeki ileri teknolojileri gibi güçlü yönetim kaynakları sayesinde sadece Türkiye`de değil, Ortadoğu, BDT, Avrupa ve Afrika pazarlarında da büyümeyi hedeflemektedir. Panasonic ve Viko bu ortaklıkla güçlerini birleştirerek sinerjilerini artırmayı ve hedef pazarlardaki konumlarını daha da genişletmeyi amaçlamaktadır" dedi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr

31.10.2013