LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Konak`ta enerji tasarrufu

Konak Belediyesi, parklarda kullandığı güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle doğayı koruyor.

 

Çevreci uygulamalarıyla dikkat çeken Konak Belediyesi, enerjide de tasarrufa geçti. Türkiye`nin aydınlık yüzü İzmir güneşini enerjiye çevirdi. Yılın büyük çoğunluğunu güneşli geçiren İzmir`de, yeşile sahip çıkan kent merkezlerinden Konak`ta parklar artık güneş enerjisi panelli elektrik direkleriyle aydınlanıyor.

 

Konak`ta uygun olan her yeşil alanı, yeniden düzenleyerek halkın kullanacağı, çocuklarıyla zaman geçireceği, binalardan uzaklaşarak nefes alabilecekleri parklara dönüştürdüklerini söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, aydınlatma sistemleriyle de enerji tasarrufu sağladıklarını dile getirdi.

 

Başkan Tartan, gelecek nesillere dikkat çekerek, `Parklarımızda kullandığımız güneş enerjisi panelli elektrik direkleriyle saatte 3 buçuk kilowattlık bir kazanım elde ettik. Bu da yüzde 65`lik tasarruf anlamına geliyor. Çocuklarımızın geleceğine eğitimle ve sporla yatırım yapıyoruz. Ancak onların gelecekte yeşile, enerji kaynaklarına, temiz bir dünyada yaşamaya da ihtiyaçları olacak. Bu nedenle, parklarımızda ve sokaklarımızda enerji tasarrufuna geçtik` şeklinde konuştu.

 

Konak`ta ilk etapta Kademeli Park, Gıda Çarşısı, Bahar, Dokuz Eylül Rotary Kulübü ve Nihat Paykoç Parklarında güneş enerjisi panelli aydınlatma direkleri kullanıldı. (İHA)

www.sabah.com.tr / YeşilEkran

30 Mart 2013