LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Frankfurt`ta Aydınlatma ve Bina Hizmetleri Teknolojisi Fuarı

Aydınlatma ve bina hizmetleri teknolojisi alanında dünyanın en büyük fuarı olarak kabul edilen "Light and Building" (Aydınlatma ve Bina) Almanya`nın Frankfurt kentinde açıldı.

 

Bu yıl "Enerji Verimliliği" teması ile düzenlenen ve 4 Nisan`a kadar açık kalacak fuarda 2458 üretici stant açtı. Türkiye fuarda 49 firma ile temsil ediliyor.

 

Binaların konfor düzeyini artırırken, enerji tüketimini de azaltacak çözümlerin sergilendiği fuarda, akıllı ölçümleme ve elektrik kullanımı ile LED ve OLED teknolojilerinin geldiği son nokta katılımcılara tanıtılıyor.

 

Fuarla ilgili AA muhabirinin soruların yanıtlayan Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök, "Fuar kendi alanında dünyanın en büyük fuarı. Önceki fuara oranla katılımcı ve yer bakımından yüzde 15`lik bir artışla fuarda ürünlerimizi sergiliyoruz" dedi.

 

Gök, fuarı aydınlatma konusundaki bütün yeniliklerin sergilendiği bir ortam olarak nitelendirerek, "Üreticilerimiz için Avrupa ve dünya pazarlarına açılış kapısı konumunda. Bunun farkında olan firmalarımız yıllardır yenilikleri görmek ve yeni ilişkiler kurarak ürünlerini pazarlamak için bu fuarı takip ediyorlar" diye konuştu.

 

Fuara mimar, iç mimar, tasarımcı, plancı, mühendis ve küçük işletmeciler ilgi gösteriyor. 2012 yılında yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, akıllı bina yönetim sistemleri ve doğa dostu teknolojiler kullanarak sürdürülebilir bir güç kaynağı sağlamayı hedefleyen ürünler ön plana çıkıyor. Akıllı ev ve yüksek enerji tasarrufu sunan bina otomasyonları alanında yeni teknolojiler ziyaretçilere tanıtılıyor. (AA)

www.haberler.com

30 Mart 2014