LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Philips, Liderliğini Bir Kez Daha Ortaya Koyuyor

Philips, aydınlatma sistemlerinin insanları, mekânları ve cihazları birbirine bağladığı bir dünya yaratıyor.

 

Aydınlatmada global bir lider olan Philips; evler, iş yerleri ve şehirler için yeni bağlantılı aydınlatma sistemleri sunarak LED aydınlatmadaki liderliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

 

Frankfurt, Almanya - Enerji verimli LED aydınlatma geliştirmede öncü olan Philips aydınlatmayı tamamen dijital bir dünyaya taşıma hedefini güçlendiriyor. Philips’in yeni aydınlatma sistemleri tüm dünyadaki evlerde, iş yerlerinde ve şehirlerde insanları, mekânları ve cihazları birbirine bağlıyor.

 

Almanya’nın Frankfurt şehrindeki dünyanın en büyük ticari aydınlatma ve yapı teknolojileri fuarı Light + Building’de yeni teknolojilerin lansmanını yapan Philips, fuarda insan vücudunun biyoritimlerini destekleyerek ışık yayan bir ofis tavanı ve 40 Watt’a eş değer şeffaf bir LED lambanın lansmanını yaptı.

 

Yeni LED lamba, klasik şeffaf enkandesan ampullerin güzelliğini 21. yüzyıl teknolojisiyle birleştiriyor ve standart ampullere göre yüzde 85 enerji tasarrufu sağlıyor.

 

“İnsanların evleri, iş yerleri ve şehirlerdeki aydınlatma deneyimi ve etkileşim şekillerini baştan yaratıyoruz.” diyen Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür sözlerine şöyle devam etti: “Bağlantılı LED Aydınlatma sayesinde aydınlatma alanında yaptığımız inovasyonların insanların hayatlarını olumlu yönde değiştirip geliştireceği ve işyerlerine yeni bir avantaj kazandıracak akıllı kontroller, ağlar, cihazlar ve uygulamalarla kusursuz bir şekilde birbirine bağlanacağı bir gelecek görüyoruz.”

 

Bağlantılı evler...

Philips, HUE kişisel kablosuz aydınlatma sistemini genişletiyor. HUE’nun tamamen akıllı telefon veya tabletten kontrol edilebilen ve sadece parlak beyaz ışık yayan versiyonu HUE lux’ü kullanıcıların beğenisine sunuyor. HUE lux’ün mevcut HUE uygulamaları ve donanımlarıyla uyumlu olması onu evler için en akıllı beyaz ışık çözümü yapıyor.

 

Işık, sanat ve teknoloji dünyasını birleştiren Philips iki muhteşem tasarımla dünyanın ilk 3D baskılı lambasını (aydınlatma armatürü) tanıtıyor. HUE modülü içeren ve akıllı cihazlarla kontrol edilebilen Philips HUE 3D baskılı lambalar üç boyutlu baskı kullanılarak tasarlanıyor.

 

Bağlantılı ofisler...

Philips, çalışanlara ofis aydınlatmalarını akıllı telefonlarından kontrol etme olanağı tanıyan ve bina yöneticilerine binalarını en verimli şekilde kullanmaya ilişkin yeni bilgiler veren dünyanın ilk ofisler için komple Ethernet Üzerinden Güç bağlantılı aydınlatma sistemini görücüye çıkarıyor. Akıllı aydınlatma sistemi, kime ait olduğunu açıklamadan odanın doluluk durumuyla ilgili bilgi ve daha verimli tesis yönetimi ve enerji tasarrufu için iklim verileri sağlamak amacıyla sensörleri birleştirebiliyor. Aynı zamanda konfor ve üretkenliği artırmak için ofis çalışanlarına açık plan ofis ortamlarını daha fazla kontrol etme imkânı veriyor.

 

Bağlantılı şehirler...

Philips şehirlerin daha güvenli ve daha verimli olmasına yardımcı olmak için CityTouch light wave ürününü piyasaya sundu. Sokak lambalarının yerel Radyo Frekans (RF) ağları yerine kablosuz GPRS ağları üzerinden uzaktan aydınlatma yönetim sistemine anında bağlanmasını sağlayan yeni sistem, CityTouch akıllı şehir aydınlatma ve kontrol sistemine entegre bir şekilde çalışarak, yerel gereksinimleri karşılamak amacıyla daha fazla enerji verimliliği ve aydınlatma kontrolü için birbirine bağlı sokak lambalarının hızlı ve maliyet etkin bir şekilde uzaktan kontrolünü sağlıyor. (Bültenler)

www.haberler.com

15 Nisan 2014