LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR TERMAL TURİZM PROJESİ

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Zafer Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan Kaymakamlık ve Belediyenin ortak olarak hazırladığı “Hisarcık`ta Sürdürülebilir Termal Turizm” adlı proje için Belediye ile Zafer Kalkınma Ajansı arasında protokol imzalandı.

 

Zafer Kalkınma Ajansı destekli Hisarcık’ta termal turizmin gelişmesi için altyapı, tesis yapımı, yenilenebilir enerji kullanımı ve tanıtım faaliyetlerinde bulunma amaçlı proje için yapılan protokolü Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Zafer Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Taylan Uygun imzaladı. Protokole göre, 558 bin 770 TL bütçeli projenin yüzde 64’nü Zafer Kalkınma Ajansı tarafından finanse edecek, yüzde 36`nı Hisarcık Belediyesi karşılayacak.

 

Proje sayesinde ilçede termal turizm potansiyelinin de harekete geçeceğini belirten Başkan Fatih Çalışkan,” Proje kapsamında belediyemize ait Esire Kaplıcalarında restoran, mini market ve resepsiyon içeren tek katlı 250 metrekare bina inşa edilecek. Kaplıcalarda 35 bin metrekare alanın 240 adet direkle dış aydınlatmada güneş panelleri ile iç aydınlatmada ise enerji verimliliği sağlayan led lambalar kullanılarak yapılıp enerji maliyetleri yüzde 68 azaltılacak. Ayrıca yeteri kadar tanıtımı yapılmayan Esire Kaplıcalarının ulusal tanıtımına 5 aylık marka konumlandırma danışmanlığı eşliğinde başlanacak. Projenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (İHA)

www.milliyet.com.tr

31.05.2014