LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Vestel, Sharp`ın Avrupa haklarını aldı

Vestel Ticaret, bugün imzaladığı anlaşmayla, Sharp markası lisansı altında beyaz eşya ürünleri geliştirme, üretme ve Avrupa`da satış ve pazarlama hak ve yetkilerini devraldı.

 

Vestel Ticaret, bu satın almayla 1 Ocak 2015 itibariyle Vestel Beyaz Eşya fabrikalarında ve Sharp Corporation`ın Asya`daki tesislerinde Sharp markası altında üretilen ürünlerin Avrupa`daki münhasır satıcısı olacak.

 

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Sharp`la işbirliğinin Vestel`in Avrupa beyaz eşya pazarındaki rekabet gücünü artıracağını belirterek, şu bilgileri verdi:

 

"Sharp`la birlikte sadece rekabet gücümüzü artırmakla kalmayacağız, Avrupa`daki pazar payımızı da hızla büyüteceğiz. Son 16 yıldır Türkiye`nin ihracat lideri unvanını elinde bulunduran Vestel`in bu anlaşmaya imza atması bizim için büyük bir gurur. Lisans anlaşmamız beyaz eşya ve küçük ev aletlerini kapsıyor. 5 yıl süreli bu lisans anlaşmasının Vestel adına başarılı sonuçlar doğuracağından ve anlaşmanın devamlılığının sağlanacağından hiç şüphemiz yok."

 

LCD TV`lerin dünyadaki ilk geliştiricisi olarak tanınan Sharp Corporation, 2013 yılını 28,7 milyar dolar tutarındaki global ciroyla tamamladı. Sharp`ın piyasa değeri ise 4.9 milyar dolar oldu. Japonya TV pazarının lideri Sharp, aynı zamanda Japonya ve Asya beyaz eşya pazarlarının önde gelen oyuncularından biri. Sharp`ın toplam cirosunun yaklaşık 3 milyar doları beyaz eşya satışlarından geliyor. İSTANBUL (DHA)

http://haber.stargazete.com / ekonomi

26.09.2014