LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

KUYU VE DEPOLARDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, yeni mahalle olan kuyu ve içme suyu depolarında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yeni mahalle olan yerlerde Tesisler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki 2 akredite laboratuvara bağlı ekipler tarafından içme suyu analiz raporları hazırlandı. Rapor sonucunda içme suyunda mikrobiyolojik kirlilik olan noktalara panelli otomatik klor cihazı montajlarına başlandı. Güneş panelli 25 adet klor cihazı il genelinde ilk aşamada ihtiyaç olan ve depolarda elektrik olmayan mahallelere yerleştirildi.

 

MUSKİ’nin yeni bir oluşum içerisinde olduğunu hatırlatan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, 200 mahalleye daha bu sistemin takılacağını belirtti. Çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Ülgen, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bu yüzden Halk Sağlığı İl Müdürlüğüyle birlikte yürüttüğümüz çalışmalarımız kapsamında içme sularında oluşan kirliliği, içme suyu klorunu dozunda kullanarak dezenfekte ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamına 200 adet otomatik klor cihazı montajı yapılacak” dedi. (İHA)

www.milliyet.com.tr

04.10.2014