LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Quadrofoil İle Suyun Üzerinde Uçacaksınız

Suyun üzerinde 40 kilometre hızla uçmak isteyenlere, Quadrofoil ismindeki bu elektrik motorlu özel tasarımlı tekneyi öneriyoruz.

 

Elektrikli araçların çağı yavaş yavaş ama göstere göstere geliyor. Daha önce elektrik motoruna sahip bir sürü şey gördük, BMW ve Daimler’in projesi Visio M araba, Nissan Leaf’den üretilmiş prototip elektrikli kamyonet, çok ilginç kaykay ve patenler ve tabii ki Avrupa’da çok popüler olan elektrikli bisikletler. Ama ya su üzerinde giden araçlar? İşte Quadrofoil bunlara en güzel örnek.

 

Slovak bir firmanın tasarımı olan “Quadrofoil Q2S” su üzerinde uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne. Hydrofoil denilen türden, altında kanatları olan araç suda hareket etmezken normal tekne gövdesi üzerinde duruyor. Ama hızlandıkça altındaki özel tasarımlı alüminyum kanatlar sayesinde su yüzeyinden yükseliyor ve uçuyor gibi bir hiz veriyor.

 

Çevreye tamamen saygılı bir deniz aracı olan Quadrofoil’in maksimum hızı 40 kilometre ve tek şarjla yaklaşık 100 kilometrelik mesafe gidebiliyor. Araç çift kişilik, ayrıca deri koltuklara, direksiyondan hızlanma ve frenleme mekanizmasına, dokunmatik gösterge paneline, çok hafif bir fiberglas gövdeye ve önlem olarak katlanabilir bir küreğe de sahip.

 

Tamamen eğlence amaçlı üretilmiş Quadrofoil, aslında denizden çok göllerde ve nehirlerde kullanıma uygun. Çünkü devrilmeden ancak maksimum 1,5 metrelik dalgaya dayanabiliyor. Üretime geçilmiş durumda ve 2015’in Mart ayında 100 teknelik ilk parti tamamlanacak. 28,000 Dolar verip bir tane almak isterseniz, hemen firmanın web sitesine bir bakın.

www.silikonvadisi.tv

08.11.2014