LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Güneş Enerjili, Çevreci Yüzen Ev; WaterNest

Yüzde 100 geri dönüşümlü yüzen ev WaterNest, güneş enerji sisteminin yanı sıra doğal klima ve havalandırma çözümleriyle dikkat çekiyor.

 

Güneş enerjili çevreci yüzen ev; yıllarca süren araştırmalardan sonra mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlandı ve EcoFloLife tarafından geliştirildi. Geri dönüşümlü ve sürdürülebilir malzemelerden üretilen bina, doğayla ahenk içinde yaşamanın yollarından biri.

 

Binanın kavisli gövdesi geri dönüşümlü yapıştırılmış lamine ahşap ve alüminyumda inşa edildi. Yuvarlak ahşap çatı kısmının 60 metrekaresi, 4 kWp enerji üretme kapasitesine sahip fotovoltaik sistem ile kaplandı.

 

Ayrıca, binanın yan kısımlarında fotovoltaik sistemli dört tavan penceresi bulunuyor. Geniş pencere ve balkonları sayesinde kullanıcıların suyun manzarasını izleyerek, keyfi çıkarılabiliyor.

 

Binada doğal mikro bir iç havalandırma ve klima sistemine de yer verildi.

 

Bina ev olarak kullanılmak istenmediğinde ise kolaylıkla ofise dönüştürülebilecek nitelikte. Bina ev; restoran, dükkan veya sergileme alanı gibi amacına uygun bir şekilde kullanılabiliyor. (Kaynak: inhabitat.com’dan çeviri haber)

www.ALTERNATİFENERJİ.com

08 Mart 2015