LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Yeni Zellanda Hükümeti, LED yol aydınlatma dönüşümü için finansmanı hızlandırdı

 

Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges açıklıyor; ”Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, daha ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak.”

 

Aukland’ta yapılan ‘At today’s Road Lighting Conference’ (Bugünün Yol Aydınlatma Konferansı) ta bakanın yaptığı açıklamaya göre; NZ taşımacılık ajansı (NZTA) politikasında değişiklik yaparak, yerel yönetimler için LED yol aydınlatmasında geçiş için fona daha hızlı erişilebilecekler. Gelecekte bu işi üstlenen tüm yerel yönetimler bu dönüşüm programını kullanabilecekler.

 

Önümüzdeki 3 yıl içinde, NZTA ve yerel yönetimler LED aydınlatma dünüşümü için yaklaşık 66.000.000 $ harcamaları mümkün olacak. Mevcut göstergeler gelecek 2018 den sonra da, 3 yıl içinde 39.000.000 $ harcamanın olabileceğini gösteriyor.

 

Yeni inşaa edilen yollar için varsayılan LED ürünler seçenek olacaktır. Yenileme ile mevcut önemli yollar LED aydınlatma ile donatılmış olacak.

 

LED aydınlatmanın ömür boyu toplam maliyeti, düşük enerji kullanımı ve daha düşük bakım maliyetleri sayesinde klasik aydınlatmalara göre yaklaşık %20 daha ucuz.

 

Bakan Bridges ek olarak şunları söylüyor:

”LED aydınlatma aynı zamanda, kentsel ve sürücü güvenliğini attırıyor, net görüntü ve daha renkli bir çevre algılaması sağlıyor, suç ve vandalizm azalıyor. Işık kirliliğinin azalmasıyla, bölge sakinleri güney yarım kürede gökyüzü görselliğinin keyfini çıkarıyor.”

 

”LED aydınlatmaya dönüşüm insanlar için akıllı bir seçimdir.”

Şu anda Yeni Zellanda’da 370.000 adet yol aydınlatma armatürü bulunmaktadır. Şimdilik sadece %2 si LED’li aydınlatma armatürü.

www.ledportali.com

13 Mart 2015