LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Güneş enerjisiyle çalışan müzik karavanı yollarda

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu "Jam in the Van" bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek.

 

Güneş enerjisiyle çalışan mobil bir müzik stüdyosu olan Jam in the Van, dünyada türünün ilk örneği olarak güzel müziğin kaynağına gitmek için bu yıl bilerce kilometre yol kat ederek Amerika’yı baştanbaşa dolaşacak.

 

2011’de Dave Bell, Jake Cotler ve Louis Peek tarafından Kaliforniya’da kurulan bu sıradışı stüdyo, HD ses ve görüntü kaydı alabiliyor. Böylelikle ülkenin herhangi bir yerinde bir canlı performansı en iyi şekilde kaydedebiliyor. Bu yıl karavan 200`den fazla konsere ev sahipliği yapacak.

 

GQ sponsorluğunda giriştikleri bir proje için de, 40’ın üzerinde müzik grubunu tanıtacak olan Jam in the Van, şimdiye kadar aralarında Gary Clark Jr., George Clinton, Matisyahu, Misterwives, Allen Stone, ZZ Ward, Robert DeLong ve The Orwells’in de bulunduğu, bazıları yeni keşif, bazıları oturmuş gruplarla 500`den fazla konsere ev sahipliği yaptı.

 

Amerika`da insanları konserlerle buluşturmaya devam eden Jam in the Van, yolda olmadığı zamanlarda sanatçıları misafir ediyor ve Youtube kanalında yayınlıyor.

http://enerjigunlugu.net

19 Mart 2015