LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

"Enerjide yeşil çözüm, yenilenebilir enerji" konferansı

İskenderun Çevre Koruma Derneği tarafından "Enerjide yeşil çözüm, yenilenebilir enerji" adlı konferans düzenlendi.

 

Marmara Üniversitesi Enerji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, enerjinin etkin kullanımının son derece önemli olduğunu belirtti.

 

Enerji sektöründeki sorun ve çözümlerin ortaya konulmasında yapılan çalışmaların dikkatli incelenmesi gerektiğini vurgulayan Uyar, planlı çalışmalar sonucunda enerji maliyetinde en az seviyeye inileceğini kaydetti.

 

Dünyada yenilenebilir enerjinin doğal kaynaklarla elde edilebileceğini ifade eden Uyar, şunları söyledi:

 

"Dünyada enerji kaynaklarında sıkıntı yoktur ancak, bu enerjilerin kullanımında yapılan yanlışlar, sektörde olumsuz durumlar oluşturabilmektedir. Yenilenebilir enerjinin temel noktasını güneş ve rüzgar enerjileri oluşturuyor. Güneş ve rüzgar ısıları bitkilerde depolanabiliyor. Bu sayede önümüze gelen gıdalar daha doğal olabiliyor. Ayrıca güneş suları buharlaştırarak potansiyel enerjiyi oluşturabiliyor. Tüm bunlar doğa içerisinde kendiliğinden oluşabiliyor. Bu durumlarda hiç bir maliyet söz konusu değildir. Ancak doğa üzerinde yapılan tahribatlar bu sisteme zarar verebiliyor. Bilinçsiz yapılan sistemlerle küresel ısınma, depremler, kuraklık gibi olaylar gerçekleşiyor. Bunun için doğaya uyum göstermek ve ona göre çalışmalar yapmak önemlidir." HATAY (AA)

25 Mart 2015