LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

HYBRİD SİSTEM

Güneş, rüzgar ve diesel enerji kaynaklarının ikili veya üçlü kullanılmasıyla mümkündür. Hibrid sistemler yıl boyunca en iyi performansı verir. PV (güneş enerjili) sistemler kuru ve uzun güneşli yaz aylarında en yüksek performansı verirken, rüzgar ve hidroelektrik enerjisi ise fırtınalı dönemlerde en iyi performansı verebilir.

 

Endüstriyel tüketiciler çekici ve güvenilir enerji teminini dizel ve fotovoltaik sistemlerin birleşiminden ekonomik olarak sağlayabilir.

 

Şebekeye bağlı (on-grid) sisteme ek olarak akü desteğine de olanak sağlar. Elektrik kesintilerinde on-grid sistem elektrik üretmez. Hybrid sistemler ise akülerde depolanan enerjiyi sisteme verdiği gibi panellerden elektrik üretimini de durdurmaz. Hybrid sistemler jeneratör ile sorunsuz senkronize çalışabilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda tüketim / yük için voltaj regülatörü görevi de görmektedir.

 

Hybrid sistem enerji santralleri endüstriyel tesis ve ihtiyaçların yanısıra sokak, park, bahçe aydınlatmalarında kullanılabilir. Su pompa sistemlerinde, trafik sinyalizasyon sistemlerinde, evlerde, çiftliklerde, dağ evlerinde, belediyelerde, kısacası enerji ihtiyacının olduğu hemen her yerde kullanılabilir. Afet, acil durum, haberleşme, emergency aydınlatma vb. uygulamalar için kesintisiz ve güvenli kaynak olabilir.

 

Uzak bölgelerde endüstriyel tüketiciler için saf dizel motor elektrik üretimi sürekli işletme maliyetlerini arttırır. Aynı anda düşen PV maliyeti yakıt kaydet çözümüyle fotovoltaik dizel hibrid sistemleri ekonomik açıdan cazip ve çevre dostu çözüm sunuyor günümüzde.