LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Dubai Jebel Ali Liman’ı LED aydınlatma ile tasarruf yapıyor

Musco Lighting, Ortadoğu’nun en büyük limanı Dubai’deki Jebel Ali Liman Terminali’nin aydınlatmasını proje ortağı DP World ile LED ürünlerle gerçekleştirdi. Dubai’deki Jebel Ali Liman Terminali bazı zorlukları beraberinde sunuyordu,  DP World bu zorlukları Musco Lighting’in aşacağını biliyordu, bundan birkaç yıl önce Dubai’deki Jebel Ali Liman Terminal-1 aydınlatma projesini proje ortağı Lusco Lighting ile birlikte yapmışlardı. Bu zorlukların aşılmasında ortağının yetkinliği vardı.

 

DP World Jebel Ali Liman Terminali2 mevcut aydınlatmasında; yüksek enerji tüketimi, yüksek aydınlatma ve parıltı değerleri, zaman alıcı ve yüksek bakım masrafları işletme maliyetlerini yüksek olmasını sağlıyordu.

 

Musco’s Green Generation Lighting® LED ışık kaynakları kullanarak yaklaşık 400 dönümlük arazide DP World ihtiyacına uygun çözümü getirdi. Yeni sistem çevreci yaklaşımın yanı sıra 15 yıllık bakım maliyetlerini ortadan kaldırarak, daha yüksek kalite aydınlatma ve daha verimli aydınlatma sağlıyor. Musco mühendis ekibi, konteynerlere daha yakın ve terminale daha güvenli yükleme boşaltma yapan kamyon ve asansör operatörlerine yardımcı olacak yolları, kenarları kapsayan stratejik bir aydınlatma sistemi tasarladı.

 

Sonuçta, enerji tüketiminde %66 azalma ve bakım yükünün ortadan kalkmasıyla, yeni aydınlatma sistemi ilk dört yıl içinde tasarruf ile LED aydınlatma yatırımını karşılayacaktır.

www.ledportali.com

31.07.2015