LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Valilik binası ışıklandırıldı

Kayseri Valiliği hizmet binasının ışıklandırmasının tamamlanmasıyla Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserlerin yer aldığı Cumhuriyet Meydanı’nda ışık ahengi sağlanarak farklı bir görsel güzellik oluştu.

 

Hem büyüklüğü hem de çevreleyen tarihi yapıları ile Türkiye’nin en güzel şehir meydanları arasında yer alan, yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeri olan ve Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Valilik hizmet binası için Vali Orhan Düzgün’ün talimatıyla ışıklandırma tasarımı yapıldı.

 

Işıklandırma tasarımında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Tarihi Kayseri Kalesi surları ve burçlar, saat kulesi ve Sahabiye Medresesi gibi önemli tarihi eserlerle Valilik binasının ahenk içersinde olmasına dikkat edildi.

 

Enerji verimliliğinin esas alındığı ışıklandırma çalışmalarında, 374 metre led ampulün yanı sıra duvar aydınlatmasında da wallwashwer olarak bilinen sistem kullanıldı. Projektörlerin iptal edildiği çalışma sonucunda yüzde 40 oranında elektrik tasarrufu sağlanırken, 4 kat daha fazla aydınlatma sağlanmış oldu. (İHA)

www.milliyet.com.tr

23.07.2015