LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

ABD’de LED sokak aydınlatmaları için insanların görüşleri alınıyor

Haber kaynağı web sitesine göre, ABD, Massachusetts, Gloucester şehrinde yetkililer LED aydınlatmalar hakkında yerel halktan tercihlerini / görüşlerini topluyor. Bölge sakinleri şehrin iki kesimine uygulanmış 2 seçenek hakkında görüş bildirecekler.

 

Dört direkte uygulanmış 2 tip aydınlatma armatürü mevcut, biri sıcak beyaz 3000 kelvin, diğeri doğal beyaz 4000 kelvin renk sıcaklığında.

 

Şehir yerel yönetimi, geçen yıl 2800 sokak lambasının Ulusal şebeke işletmesinden devralmış ve LED aydınlatmaya geçmeyi planlıyor.

 

LED aydınlatmaya geçiş projesi için 1.000.000 US$ kredi kullanılması planlanıyor. Bunun yanında enerji verimliliği için devlet desteği 340.000 US$ ve enerji maliyetlerinden tasarruf projenin finansal dayanakları.

 

LED aydınlatma projesi devreye girdiğinde her yıl 130.000 US$ parasal tasarruf sağlanacağı hesaplanıyor. Devlet desteğinden arta kalan maliyetlerin 6 yıldan kısa bir sürede karşılanacağı öngörülüyor.

 

Şehir sakinleri ışık renk sıcaklığı ve aydınlatma seviyelerindeki tercihlerini tebliğ edilen mail adresine gönderiyorlar.

http://www.ledportali.com

23.10.2015