LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Panasonic’ten “eneloop solar storage” LED aydınlatma

Panasonic firması elektrik şebekesi olmayan yerler için LED aydınlatma sağlayan küçük ölçekli elektrik depolama sistemini tanıttı. “eneloop solar storage” ismi ile tanımlanan ürün Kasım 2015 itibari ile Asya ve Afrika bölgelerinde kullanıma sunulacak.

 

“eneloop solar storage” güneşten elektrik üretimi solar hücre, batarya depolama ve LED aydınlatma sisteminin birleştirilmiş halidir. Gün boyunca güneş hücreleri tarafından üretilen elektrik, nikel-metal hibrid batarya ünitesini şarj eder. Depolanan enerji daha sonra LED aydınlatma ve cep telefonu gibi küçük cihazları şarj etmek için güç kaynağı olarak kullanılır.

 

Şu anda dünyada 1.3 milyar insan elektrik şebekesi olmayan yerlerde yaşıyor. Bu bölgelerde insanlar, akşamları aydınlatma sağlamak için gaz yağı lambaları vb. araçları kullanıyorlar. Ancak bu ürünler düşük aydınlık seviyelerinin yanı sıra insan sağlığı için zararlı zehirli gaz emisyonları üretmektedir. Yüksek yakıt maliyetlerinin yanında yangın tehlikesi de söz konusu.

 

Panasonic bu bölgelere temiz, güvenli ışık ve güç kaynağı sağlamaya kararlı. Bu kararlılıkla, 2013 yılında ”Güneş Fenerleri” üretimini yaptı. Firma şimdi de aynı konuda ürün yelpazesine “eneloop solar storage” ürünlerini ekledi. Ürün parlak ve yüksek kaliteli ışık sağlamak için doğrusal LED tüp ve LED ampul formundaki lambalarla geliyor. Aynı zamanda cep telefonlarının şarj etmek için yüksek kapasiteli güç kaynağı olarak kullanılabiliyor.

www.ledportali.com

03.11.2015