LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

MELİKGAZİ LED’LEŞİYOR

Melikgazi Belediye Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Hizmet binaları, sosyal ve spor tesisleri ile parklardaki aydınlatma lambalarını belirli bir program içerisinde led aydınlatma lambalarına dönüştüreceklerini söyledi.

 

Daha çok aydınlatan ama daha düşük maliyetli olan …

Melikgazi Belediye sorumluğunda 528 park aydınlatma alanı, 28 sosyal ve spor tesisi, 4 kültür merkezi, 22 semt pazaryeri, 7 zabıta merkezi, 9 belediye hizmet tesisi gibi birçok aydınlatma alanı bulunduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi bir kamu kuruluşudur. Dolayısı ile Melikgazililerden toplanan vergiler ile çalışma ve yatırımlarını yerine getirmektedir. Bu açıdan hem tasarruf etmeli hem de en iyi hizmeti sunmalıdır. Bu açıdan tüm tesislerde ve hizmet binalarında belli bir plan içerisinden daha çok aydınlatan ama daha düşük maliyetli olan LED’li aydınlatma çalışmasına başlamıştır. Tüm ışıklandırma LED’e dönüştürülmektedir. Enerjiye büyük önem veriyoruz. Buradan tasarruf edilen enerji ile daha çok yatırım yapma imkânı bulunacaktır“ dedi.

 

Güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretmek için…

Şu anda iki ayrı tesiste güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretmek için çalışmaların devam ettiğini ve birçok tesiste kendi ürettikleri enerjiyi kullanacaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, örnek ve referans olan belediye olarak yine yerel yönetimlere örnek bir çalışma sergileyeceklerini kaydetti. (İHA)

www.milliyet.com.tr

23.11.2015