LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Temiz enerji için harekete geçtiler!

Mark Zuckerberg ve Bill Gates, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için harekete geçti!

 

Microsoft`un ve Facebook`un kurucuları, iklim değişikliği sorununu çözmek için bir araya geliyor. Mark Zuckerberg, yaptığı bir duyuruyla kendisi ve eşi Priscilla Chan`in Bill Gates`le birlikte Breakthrough Energy Coalition`u kurduklarını açıkladı.

 

Kurumun üyeleri arasında Richard Branson, Jeff Bezos, Jack Ma ve Masayoshi Son gibi teknolojinin önde gelen isimleri yer alıyor. Bu duyurunun Paris`te bu hafta yapılacak Birleşik Milletler İklim Denetimi Konferansı`nın hemen öncesine yapılmış olması tesadüf değil. ABD Başkanı Barack Obama`nın etkinlik sırasında Mission Innovation adlı yeni bir girişimi ortaya çıkarması bekleniyor. Girişim, ülke yönetimlerinin önümüzdeki beş sene içindeki enerji araştırmaları için yatırımlarını ikiye katlamalarını istiyor.

 

Washington Post`a göre Mission Innovation`a halihazırda katılmış olan 19 ülke, temiz enerji araştırmaları için yaptığı yıllık harcamayı 2020`ye kadar 20 milyar dolar artırmış olacak.

 

Mission Innovation ve Breakthrough Energy Coalition ayrı programlar olsalar da, kendini karbon emisyonunu azaltmaya adayan ülkelerde birlikte çalışacaklar.

www.chip.com.tr / haber

30.11.2015