LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Aydınlatma markası Sylvania, Türkiye pazarına girdi

Feilo Sylvania Dünya Başkanı Schraft, "LED kullanımının, Türkiye`de 2020 yılında total aydınlatma pazarı genelinde yüzde 80’lere varması öngörülüyor. Bugüne kadar Türkiye pazarında bulunamadık ama bundan sonra bulunacağız." dedi.

 

Aydınlatma alanında faaliyet gösteren Feilo Sylvania Dünya Başkanı Christian Schraft, Türkiye`ye yatırım kararı aldıklarını belirterek, "LED kullanımının Türkiye`de 2020 yılında, total aydınlatma pazarı genelinde yüzde 80’lere varması öngörülüyor. Bugüne kadar Türkiye pazarında bulunamadık ama bundan sonra bulunacağız." açıklamasını yaptı.

 

IstanbulLight 2017 Fuarı’nda AA muhabirine açıklamalarda bulunan Schraft, Türkiye pazarı hakkında ev ödevlerini çalıştıklarını belirterek, regülatörlerin gösterdiği doğrultuda Türkiye`de faaliyette bulunacaklarını söyledi.

 

Türkiye`deki enerji verimliliği çalışmaları kapsamında sürdürülen, akıllı binalar, sokak lambalarının LED dönüşümü ve buna benzer çalışmaları yatırım yapmaya değer bulduklarını ifade eden Schraft, "Türkiye çok dinamik bir pazar, çekici bir pazar. Bizim için önemli bir pazar. LED kullanımının Türkiye`de 2020 yılında, total aydınlatma pazarı genelinde yüzde 80’lere varması öngörülüyor. Bugüne kadar Türkiye pazarında bulunamadık ama bundan sonra bulunacağız. Baktığımız zaman aydınlatma gereçlerinde çok kaliteli armatür üreten yerel firmalar var. Biz burada kendi know-how`ımızla kaliteli armatür üreticileriyle iş birlikleri yaparak ilk adımlarımızı atmayı planlıyoruz." diye konuştu.

 

"Konsantre olacağımız alan iç aydınlatmada enerji tasarrufu olacak"

Feilo Sylvania Türkiye ofisi için ilk etapta yönetici ekibi oluşturduklarını anlatan Schraft, "Takımımız şu anda 5 yöneticiden oluşuyor, her biri aydınlatma devlerinde çalışmış, alanında tecrübesi olan isimler... Ofisimizi açtık. Küresel anlamdaki fırsatları Türkiye`ye getirmek için personel sayımızı ve organizasyonumuzu geliştireceğiz. İkinci aşamada ise aydınlatma sektörü çok ciddi bir dönüşüm içerisinde. Hem dünyada hem Türkiye`de. Özellikle `Akıllı Binalar`a büyük rağbet var. Şirketimizin `Akıllı Binalar`a entegre edilebilen birçok, `Connected Aydınlatma`, `Birlikte Aydınlatma Sistemleri` çözümleri var. Bunlar gün ışığına göre kendi aydınlatmasını ayarlayabilen teknolojiler. Bu ürün ve çözümleri Türkiye`deki müşterilere doğru şekilde anlatmaya çalışacağız. Türkiye`de öncelikle konsantre olacağımız alan iç aydınlatmada enerji tasarrufu olacak." bilgilerini verdi.

 

Şirketin Türkiye ve İstanbul`daki trafik kontrol sistemleri, park ışıklandırmaları, tarihi yerlerin ışıklandırması konularında da yerel üreticilerle birlikte çalışmalar yapacağını anlatan Schraft, "İstanbul`a her gelişimde ışıklandırma alanında ne kadar çok potansiyelin bulunduğunu, büyük fırsatları görüyorum." dedi.

 

Beyoğlu`ndaki Madame Tussauds Müzesi`nin aydınlatması Feilo Sylvania`dan

Alman & İngiliz kökenli Sylvania`nın, geçen yıl Çin’in en güçlü aydınlatma ürünleri üreticisi Shanghai Feilo`yu satın almasıyla kurulduğunu hatırlatan Schraft, Avrupa’da üretim tecrübesi bulunan Feilo Sylvania`nın, Concord, Lumiance ve Sylvania ile Belçika, Almanya, Fransa ve İngiltere’de aydınlatma ürünleri ürettiği bilgisini verdi.

 

Schraft, son teknoloji ürünü LED ve aydınlatma armatürleri ile yaptıkları her işin merkezine ışığı yerleştirdiklerini ifade ederek, "Feilo Sylvania olarak biz de uzmanlığımız ve deneyimimizle, dahili aydınlatma projelerinden (ofis, otel, endüstriyel iç sahalar) inşaat, yol ve alt yapı çalışmalarına kadar pek çok projenin hızla daha da inovatifleştiği ve hızla büyüdüğü Türkiye pazarının çözüm ortağı olmaya hazırız. En temel hedefimiz ise sağladığımız yüksek teknoloji, enerji verimliliği ve kontrol kabiliyeti ile maliyet avantajı sağladığımız, performansı artırdığımız ve estetik çözümlerle hayatı güzelleştirdiğimiz projelere imza atmak. Beyoğlu istiklal Caddesi`ndeki Madame Tussauds Müzesi`nin aydınlatmalarını da bildiğiniz gibi Feilo Sylvania olarak biz sağladık." dedi. İSTANBUL (AA)

23.09.2017