LED Aydınlatma
Led Light Solar Ürünler
HABERLER
ARAMA
MAİLLİST

 

Lamba anahtarları da akıllandı!

Kullanacak olanlara klasik lamba anahtarlarını akıllı hale getirebilmelerini sağlayacak olan Kleverness akıllı lamba anahtarı tanıtıldı. Peki Kleverness hayatımızda neyi değiştirecek dersiniz?

 

Teknolojinin hakim olduğu ve her yere girdiği şu dönemde klasik lamba anahtarları da akıllı hale geldi. Kleverness ekibinin amacı, lambalar akıllı hale gelmeden anahtarları akıllı hale getirerek, kullanacak olanların lambalar üzerindeki kontrolünü arttırmak ve elektrikten tasarruf etmelerini sağlamak.

 

Kleverness’in hazırlarken ilk önce ana cihaz Kleverness Hub’ı modeme bağlamak. Kleverness Hub, kullanıcıların evindeki Kleverness lamba anahtarlarına radyo frekansları sayesinde bağlanarak etkileşimi sağlıyor. 45 m uzaklıkta her yerdeki Kleverness lamba anahtarlarına bağlanan Kleverness Hub’a kullanıcılar, maksimum 512 lamba anahtarı bağlayabiliyor.

 

Parlak beyaz ve siyah seçeneklerinde sunulan lamba anahtarları, bağlantı esnasında özel bir tesisata ihtiyaç duymuyor. Kullanıcıların mevcut kullanmakta oldukları lamba anahtarları kablolarını çıkarıp yerine ilgili kabloları bağlamaları gerekiyor.

 

Lamba anahtarları radyo frekansıyla ana cihaza bağlandığı için hem Wi-Fi hem de Bluetooth için gereksiz yoğunluk oluşmuyor. Daha sonra kullanıcıların yapması gereken telefonlarına Kleverness uygulamasını indirdikten sonra gerekli kurulumu yapmak ve lambalarını tanımlamak.

 

Peki Kleverness neler yapabiliyor?

Kleverness, Apple Homekit Google Home, Amazon Echo ve Samsung SmartThings ev otomasyon ve asistan sistemleriyle uyumlu olarak çalışıyor. Kleverness lamba anahtarları 3 farklı versiyonla kullanıcılara sunuluyor. Bunlar; dokunmatik kısılabilir (dimmerli), dokunmatik butonlu ve fiş.

 

Eğer kullanıcıların aldıkları lambalar kısılmaya uygunsa, bunu da ayarlayabiliyorlar. Bunun haricinde, kullanıcıların telefonlarına indirdikleri Kleverness uygulaması ile konum atayabiliyor ve evlerine yaklaştıklarında otomatik devreye giren sistem ile ışıklar açılıyor.

 

Kullanıcılar, kullanıcı ekleyebiliyor ve eklenen kullanıcılara da evdeki lambalar konusunda yetki verebiliyor. Kullanıcılar saatleri ayarlayabiliyor ve otomatik olarak belirlenen saatlerde lambalar açılıp kapanıyor. İleriki zamanda ise yapay zeka, kullanıcıların ev içinde genel olarak kalma süresini ve uyku süresini hesaplıyor ve ona göre hareket ediyor.

 

Kullanıcılar, eve girerken veya çıkarken veya uyurken lambaları tek komutla kapatabiliyor ve lambaların ömrü kısaldığında sistem üzerinden bildirim alıyor. Son olarak kullanıcılar, kullanılan elektrik oranını ve lambaları kimin açıp kapattığını görebiliyor.

www.hurriyet.com.tr

26.11.2017